.....1 LDH im. księcia Józefa Poniatowskiego ZHP poza granicami Kraju ..... Polish Scouting Association ...... Polnischer Pfadfinderbund ZHPpgK in Leipzig
Kategorie: Wszystkie | Kontakt z 1 LDH
RSS
niedziela, 13 stycznia 2013

W bardzo deszczową sobotę 1 czerwca wybraliśmy się pociągiem do Drezna oddalonego o 100 km od naszego Lipska. Drezno jest stolicą naszego landu czyli Saksonii. Razem pojechało nas 11 osób. Na miejscu czekali na nas Polacy z towarzystwa polonijnego w Dreźnie - duzi i mali w bardzo fajnym miejscu - na "przygodowym placu zabaw" Abenteuerspielplatz Johannstadt. Tam w bardzo dobrej atmosferze, choć w deszczu obchodziliśmy "polonijny" dzień dziecka w harcerskim stylu. Były zabawy, zawody sportowe, wspinanie po ściance wspinaczkowej, gra w piłkę w błocie, do jedzenia oczywiście Bratwurst czyli pieczone kiełbaski, ciasta, gofry i inne słodkości przygotowane przez gospodarzy.

Czas zleciał nam bardzo szybko przy harcerskich grach i pląsach. Dobrze że, w pociągu w drodze powrotnej było ciepło i mogliśmy trochę wyschnąć i odsapnąć. Po drodze za oknem z respektem oglądaliśmy efekty powodzi jaki spowodował padający od tygodnia deszcz w naszym regionie.

Polakom z Drezna dziękujemy za gościnę i do zobaczenia !

Zapraszamy do galerii zdjęć: tutaj

          

zdjęcia: www.pl.szymonkowalski.eu

08:54, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »