.....1 LDH im. księcia Józefa Poniatowskiego ZHP poza granicami Kraju ..... Polish Scouting Association ...... Polnischer Pfadfinderbund ZHPpgK in Leipzig
Kategorie: Wszystkie | Kontakt z 1 LDH
RSS
poniedziałek, 18 września 2017
Już po raz kolejny przedstawiciele naszej drużyny razem z delegacją Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Królowej Rychezy przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii wzięli udział w obchodach (w tym roku 73.) Rocznicy lądowania polskich żołnierzy w Driel i ich walk w bitwie pod Arnhem. W ramach dorocznego rajdu samochodowego „1944 – Dwa wrześnie”, zwiedzaliśmy Airborn Museum w Oosterbeek, oddaliśmy hołd poległym i pochowanym na wojskowym cmentarzu alianckim i braliśmy udział w głównych uroczystościach na Placu Polskim w Driel.
piątek, 08 września 2017

 

Zapraszamy na rodzinny, jesienny, polonijno-harcerski festyn z grami, zabawami,piosenkami i ogniskiem w piątek po jesiennych feriach: 20.10.2017. Zaczynamy o godzinie 16.00.

 

Koszt: 5 Euro od osoby (wynajem miejsca, drewno na ognisko itd.).

Kartofle (i alufolia), drobny poczęstunek na miejscu dla każdego.

Miejsce: Zaubergarten des Columbus Junior e.V. - 04299 Leipzig, Holzhäuser Straße 130 - Stötteritz (za pętlą tramwajową, wjazd w prawo jak na ogródki działkowe!!). Więcej tutaj 

Ciasto, produkty do grillowania, napoje czy tp. - mile widzenie- we własnym zakresie.

Zapraszamy polskich i niemieckich przyjaciół, sąsiadów, kolegów z Lipska i okolic ....

21:45, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
Heute stehen wir hier, in der berühmten Leipziger Nikolaikirche und beten um Frieden. Wir, polnische Pfadfinder in Deutschland, wir – Leipziger.
Dziś w sławnym lipskim kościele Św. Mikołaja modlimy się wspólnie – Polacy i Niemcy – o pokój. My polscy harcerze, lipszczanie dajemy świadectwo przyjaźni, optymizmu, pokoju i pojednania. Nasz proporzec, który będziemy dumnie nosić, będzie znakiem tego szacunku dla różnorodności i tego, że można dziś być równocześnie Polakiem i Niemcem, Saksończykiem i Ślązakiem, Lipszczaninem i Krakowianinem jednocześnie. Tak rozumiemy nasze harcerskie braterstwo. I takie jest nasze skautowe zadanie.