.....1 LDH im. księcia Józefa Poniatowskiego ZHP poza granicami Kraju ..... Polish Scouting Association ...... Polnischer Pfadfinderbund ZHPpgK in Leipzig
Kategorie: Wszystkie | Kontakt z 1 LDH
RSS
poniedziałek, 18 września 2017
Już po raz kolejny przedstawiciele naszej drużyny razem z delegacją Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Królowej Rychezy przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii wzięli udział w obchodach (w tym roku 73.) Rocznicy lądowania polskich żołnierzy w Driel i ich walk w bitwie pod Arnhem. W ramach dorocznego rajdu samochodowego „1944 – Dwa wrześnie”, zwiedzaliśmy Airborn Museum w Oosterbeek, oddaliśmy hołd poległym i pochowanym na wojskowym cmentarzu alianckim i braliśmy udział w głównych uroczystościach na Placu Polskim w Driel.
piątek, 08 września 2017

 

Zapraszamy na rodzinny, jesienny, polonijno-harcerski festyn z grami, zabawami,piosenkami i ogniskiem w piątek po jesiennych feriach: 20.10.2017. Zaczynamy o godzinie 16.00.

 

Koszt: 5 Euro od osoby (wynajem miejsca, drewno na ognisko itd.).

Kartofle (i alufolia), drobny poczęstunek na miejscu dla każdego.

Miejsce: Zaubergarten des Columbus Junior e.V. - 04299 Leipzig, Holzhäuser Straße 130 - Stötteritz (za pętlą tramwajową, wjazd w prawo jak na ogródki działkowe!!). Więcej tutaj 

Ciasto, produkty do grillowania, napoje czy tp. - mile widzenie- we własnym zakresie.

Zapraszamy polskich i niemieckich przyjaciół, sąsiadów, kolegów z Lipska i okolic ....

21:45, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
Heute stehen wir hier, in der berühmten Leipziger Nikolaikirche und beten um Frieden. Wir, polnische Pfadfinder in Deutschland, wir – Leipziger.
Dziś w sławnym lipskim kościele Św. Mikołaja modlimy się wspólnie – Polacy i Niemcy – o pokój. My polscy harcerze, lipszczanie dajemy świadectwo przyjaźni, optymizmu, pokoju i pojednania. Nasz proporzec, który będziemy dumnie nosić, będzie znakiem tego szacunku dla różnorodności i tego, że można dziś być równocześnie Polakiem i Niemcem, Saksończykiem i Ślązakiem, Lipszczaninem i Krakowianinem jednocześnie. Tak rozumiemy nasze harcerskie braterstwo. I takie jest nasze skautowe zadanie.
wtorek, 01 sierpnia 2017

W sobotę 19.08 jedziemy z Lipska do Drezna na zaproszenie tamtejszej Polonii na 3. Happening kultury polskiej. W programie gry i zabawy harcerskie, animacja językowe, występy muzyczne i taneczne, zajęcia plastyczne dla dzieci itd. 

 

Z Lipska jedziemy pociągiem. Spotkanie w sobotę na dworcu Hbf. o godzinie 8.45 przy INFO POINT.

Koszty: bilet Sachsenticket. Powrót wieczorem. 

 


16:42, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 lipca 2017
Liebe Freunde, Seit 2014 ist in Leipzig eine polnische Pfadfindergruppe unter dem Namen des polnischen Fürsten Josef Poniatowski aktiv. Ein Dutzend Kinder und Jugendliche zum Großteil mit polnischen Wurzeln, im Alter von acht bis ca. 16 Jahren sind hier im Rahmen des Polnischen Pfadfinderbundes tätig.
czwartek, 06 lipca 2017
Zapraszamy na uroczystość wręczenia oraz poświęcenia proporca 1 Lipskiej Drużyny Harcerskiej im. Ks. Józefa Poniatowskiego która odbędzie się podczas rocznicowych uroczystości miejskich dotyczących wybuchu II wojny światowej – w poniedziałek 4 września 2017 w lipskim Nikolaikirche - o godzinie 17.00.
sobota, 27 maja 2017

W lipcu tego roku nasz obóz odbył się w Lginiu k. Leszna na styku granic Województwa Wielkopolskego i Lubuskiego nad Jeziorem Lgińsko na stanicy Hufca ZHP Wschowa.

Tu więcej zdjęć ...

 

17:11, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 maja 2017
Miejsce biwaku: Fahrten-Ferne-Abenteuer Abenteuerzentrum Berlin, Eichhörnchensteig 3, 14193 Berlin. W ten ciepły, czerwcowy weekend zwiedzaliśmy Museum für Naturkunde w Berlinie, rozbiliśmy obozowisko, gotowaliśmy sobie obiad, graliśmy w różne gry i zabawy. Było ognisko z zaproszonymi gośćmi. Był to dobry sprawdzian umiejętności harcerskich przed obozem w lipcu ...
wtorek, 04 kwietnia 2017
W sobotę 22 kwietnia wybieramy się na rodzinny rajd rowerowy po Dübener Heide. Będziemy szukać Św. Jerzego na szlaku Marcina Lutra - w 500 lecie Reformacji.
poniedziałek, 03 kwietnia 2017
Am 23 April (in einigen Regionen ein Tag später) gefeiert wird der Georgstag oder Georgitag. Das ist ein Festtag zu Ehren des heiligen Georg, eines frühchristlichen Märtyrers aus Kappadokien. Zum Leben des ritterlichen Märtyrers existieren kaum verlässliche Daten. Georg wird meistens zu Pferd, mit rotem Kreuz auf weißer Fahne, Schild und Lanze, den Drachen tötend dargestellt. Als einer der 14 Nothelfer wird er gegen Beschimpfungen, bei einem schweren Fall, in geistigen Kämpfen, in Kriegsgefahr und Kriegsglück angerufen.
wtorek, 14 lutego 2017
sobota, 04 lutego 2017

W sobotę 4.03.2017 byliśmy w Altenburgu, w Labirynthehaus - jednej z największych tego typu atrakcji w Niemczech. Więcej informacji tutaj.

Przy pierwszych wiosennych ciepłych promieniach słońca, w dobrej harcerskiej i rodzinnej atmosferze spędziliśmy czas.

 


20:37, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 stycznia 2017

W weekend 28-29.01.2017 zapraszamy na dwudniowy biwak z nocowaniem w Jugendklub parafii Heilige Familie w Lipsku (Ossietzkystr. 60. Dojazd z centrum tramwajem 1 w kierunku Mockau. Przystanek "Schönefeld Rathaus").

 

W programie harcerskie gry, zabawy, ognisko, wspólna kolacja i śniadanie oraz program wieczorny.

Zapraszamy !

16:42, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 grudnia 2016

Interesują Cię nasze harcerskie plany na 2017 rok?

Chcesz z nami zakosztować harcerskiej przygody?

Mieszkasz w Saksonii i szukasz dla swoich dorastających dzieci lub siebie samego kontaktu z harcerską bracią?

Fajna zabawa, kontakt z naturą, przyjaźń, aktywny czas z rodziną, biwaki, rajdy, wycieczki do ciekawych miejsc, obozy, ogniska .....  

Pisz! -  Ryszka@gmx.net

 

 

 

19:38, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7