.....1 LDH im. księcia Józefa Poniatowskiego ZHP poza granicami Kraju ..... Polish Scouting Association ...... Polnischer Pfadfinderbund ZHPpgK in Leipzig
Kategorie: Wszystkie | Kontakt z 1 LDH
RSS
poniedziałek, 18 grudnia 2017
środa, 13 grudnia 2017

W imieniu Jugendkirche PAX zapraszamy w niedzielę 17 grudnia 2017 r. na godzinę 17.00 do ewangelickiego kościoła na Gohlis (Ev.-Luth. Michaelis-Friedenskirche) przy Kirchpl. 9 na tradycyjne przekazanie światła pokoju przywiezionego przez skautów z Betlejem.

Prosimy przynieść świecę i ochronę przed wiatrem (lampion, ew. słoik czy tp.).

20:45, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 listopada 2017
Biwak harcerski - zgodnie z planem w terminie 9-10.12.2017 będzie w Panitzsch k. Lipska: Trab-Rennbahn Panitzsch.
niedziela, 12 listopada 2017

Dzięki p. Katarzynie Sokołowskiej - z biura Konsulatu Honorowego RP w Lipsku mamy możliwość zobaczenia unikalnych, dotąd niepublikowanych zdjęć z działalności w Lipsku polskich drużyn ZHPwN. Może jeszcze ktoś ma coś z tego kresu lub mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć ....

 

 Uroczystości przy dawnym pomniku Księcia J. Poniatowskiego

 

Obóz lipskich drużyn latem roku 1937 w Wilkowicach na Górnym Śląsku  

 

Drużyna Harcerzy w roku 1936 z drużynowym - Druhem Nowaczykiem (źródła nie podają imienia)

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz tutaj ...

 

 

A to my (część z nas) ... 80 lat później :-)

 

18:51, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 października 2017

Ponad 30 osób - z Lipska i Drezna w sobotę 18 listopada razem z nami wybrało się na całodniową, jesienną wędrówkę po Szwajcarii Saksońskiej - tym razem po okolicach Pirny. Pogoda i humory dopisały.

 

 


Było po prostym (Elberadweg) ....

 

... i po lesie.

Przeszliśmy ponad 15 km.

 

I to też część historii Pirny i Saksonii.

 

Więcej zdjęć tutaj ...

(For. RR,2017)

13:34, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 września 2017
Już po raz kolejny przedstawiciele naszej drużyny razem z delegacją Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Królowej Rychezy przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii wzięli udział w obchodach (w tym roku 73.) Rocznicy lądowania polskich żołnierzy w Driel i ich walk w bitwie pod Arnhem. W ramach dorocznego rajdu samochodowego „1944 – Dwa wrześnie”, zwiedzaliśmy Airborn Museum w Oosterbeek, oddaliśmy hołd poległym i pochowanym na wojskowym cmentarzu alianckim i braliśmy udział w głównych uroczystościach na Placu Polskim w Driel.
piątek, 08 września 2017

 

Zapraszamy na rodzinny, jesienny, polonijno-harcerski festyn z grami, zabawami,piosenkami i ogniskiem w piątek po jesiennych feriach: 20.10.2017. Zaczynamy o godzinie 16.00.

 

Koszt: 5 Euro od osoby (wynajem miejsca, drewno na ognisko itd.).

Kartofle (i alufolia), drobny poczęstunek na miejscu dla każdego.

Miejsce: Zaubergarten des Columbus Junior e.V. - 04299 Leipzig, Holzhäuser Straße 130 - Stötteritz (za pętlą tramwajową, wjazd w prawo jak na ogródki działkowe!!). Więcej tutaj 

Ciasto, produkty do grillowania, napoje czy tp. - mile widzenie- we własnym zakresie.

Zapraszamy polskich i niemieckich przyjaciół, sąsiadów, kolegów z Lipska i okolic ....

21:45, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
Heute stehen wir hier, in der berühmten Leipziger Nikolaikirche und beten um Frieden. Wir, polnische Pfadfinder in Deutschland, wir – Leipziger.
Dziś w sławnym lipskim kościele Św. Mikołaja modlimy się wspólnie – Polacy i Niemcy – o pokój. My polscy harcerze, lipszczanie dajemy świadectwo przyjaźni, optymizmu, pokoju i pojednania. Nasz proporzec, który będziemy dumnie nosić, będzie znakiem tego szacunku dla różnorodności i tego, że można dziś być równocześnie Polakiem i Niemcem, Saksończykiem i Ślązakiem, Lipszczaninem i Krakowianinem jednocześnie. Tak rozumiemy nasze harcerskie braterstwo. I takie jest nasze skautowe zadanie.
wtorek, 01 sierpnia 2017

W sobotę 19.08 jedziemy z Lipska do Drezna na zaproszenie tamtejszej Polonii na 3. Happening kultury polskiej. W programie gry i zabawy harcerskie, animacja językowe, występy muzyczne i taneczne, zajęcia plastyczne dla dzieci itd. 

 

Z Lipska jedziemy pociągiem. Spotkanie w sobotę na dworcu Hbf. o godzinie 8.45 przy INFO POINT.

Koszty: bilet Sachsenticket. Powrót wieczorem. 

 


16:42, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 lipca 2017
Liebe Freunde, Seit 2014 ist in Leipzig eine polnische Pfadfindergruppe unter dem Namen des polnischen Fürsten Josef Poniatowski aktiv. Ein Dutzend Kinder und Jugendliche zum Großteil mit polnischen Wurzeln, im Alter von acht bis ca. 16 Jahren sind hier im Rahmen des Polnischen Pfadfinderbundes tätig.
czwartek, 06 lipca 2017
Zapraszamy na uroczystość wręczenia oraz poświęcenia proporca 1 Lipskiej Drużyny Harcerskiej im. Ks. Józefa Poniatowskiego która odbędzie się podczas rocznicowych uroczystości miejskich dotyczących wybuchu II wojny światowej – w poniedziałek 4 września 2017 w lipskim Nikolaikirche - o godzinie 17.00.
sobota, 27 maja 2017

W lipcu tego roku nasz obóz odbył się w Lginiu k. Leszna na styku granic Województwa Wielkopolskego i Lubuskiego nad Jeziorem Lgińsko na stanicy Hufca ZHP Wschowa.

Tu więcej zdjęć ...

 

17:11, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 maja 2017
Miejsce biwaku: Fahrten-Ferne-Abenteuer Abenteuerzentrum Berlin, Eichhörnchensteig 3, 14193 Berlin. W ten ciepły, czerwcowy weekend zwiedzaliśmy Museum für Naturkunde w Berlinie, rozbiliśmy obozowisko, gotowaliśmy sobie obiad, graliśmy w różne gry i zabawy. Było ognisko z zaproszonymi gośćmi. Był to dobry sprawdzian umiejętności harcerskich przed obozem w lipcu ...
wtorek, 04 kwietnia 2017
W sobotę 22 kwietnia wybieramy się na rodzinny rajd rowerowy po Dübener Heide. Będziemy szukać Św. Jerzego na szlaku Marcina Lutra - w 500 lecie Reformacji.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8