.....1 LDH im. księcia Józefa Poniatowskiego ZHP poza granicami Kraju ..... Polish Scouting Association ...... Polnischer Pfadfinderbund ZHPpgK in Leipzig
Kategorie: Wszystkie | Kontakt z 1 LDH
RSS
poniedziałek, 14 stycznia 2019
Z p. Prezydentem Adamowiczem nasi harcerze i harcerki spotkali się osobiście w Gdańsku podczas uroczystości 1.09.2018. Byliśmy częścią oficjalnej delegacji Miasta Lipska. Poprzez swoje biuro i asystentkę w Kancelarii - p. Murawską dopilnował godnego i atrakcyjnego naszego pobytu w Trójmieście i byliśmy/jesteśmy pod wrażeniem jego opiekuńczości i serdeczności jaką nas otoczył. Zależało mu żebyśmy przyjechali, zaprosił nas na uroczystą kolację, zorganizował dla nas niezapomniane dni w Gdańsku. To był prawdziwy przyjaciel harcerzy ...
piątek, 04 stycznia 2019
Kolejna rodzinna wyprawa tym razem na zwiedzanie zamku i zjeżdżanie Rodelbahn na sankach z góry na której znajduje się jeden z największych zamków Saksonii: Augustusburg ...

Całodzienny i intensywny kurs w ciekawy sposób w teorii i praktyce podniósł nasze kwalifikacje w udzielaniu pierwszej pomocy. Na ulicy, w szkole, w domu, podczas wypadku drogowego, nad wodą czy w lesie - wiemy jak się zachować.

Organizatorem szkolenia był lipski Malteser.


Masaż serca - ćwiczenia na fantomie.

Metoda "usta-uta".  I na koniec ćwiczenia z bandażowania :-)

09:40, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 grudnia 2018
Zdjęcie z roku 1933: uczestnicy obchodów po nabożeństwie z okazji 15-lecia odzyskania niepodległości przed kościołem w Lipsku. Widoczni m.in.: attache wojskowy Poselstwa RP w Berlinie major Antoni Szymański (1), ambasador RP w Niemczech Józef Lipski (2), dyrektor Polskiej Agencji Telegraficznej Dembiński (3),konsul Polski w Lipsku Tadeusz Brzeziński (4), redaktor Kazimierz Smogorzewski (5).
poniedziałek, 10 grudnia 2018

W deszczową sobotę 8.12 wybraliśmy się na wspinaczkę w Kletterhalle NO LIMIT. To chyba przez pogodę - hala była pełna, ale i dla nas znalazło się miejsce. Zaczęliśmy od nauki podstawowych węzłów i oczywiście każdy do woli mógł się powspinać na trasach o różnej trudności.

Dzięki Martinowi - wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie.

 

 

(Fot. M.Fenyves / R.Ryszka)

 

15:50, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 listopada 2018

Nasz przyboczny - aspirant Max Steinhoff zakłada zastęp harcerski w Berlinie.


Pierwsze, organizacyjne spotkanie z rodzicami oraz z dziećmi odbyło się w niedzielę 18.11.2018 o godzinie 14.00 w gościnnych progach SprachCafe Polnisch - Schulzestr. 1 / 13187 Berlin Pankow.

W programie były gry i zabawy w parku, informacje dla rodziców i prezentacja naszej działalności. 

O kolejnych naszych planach będziemy informować zainteresowanych rodziców.

 W razie pytań proszę pisać: MaximillianChSteinhoff @ gmail.com

 

 

 

 

 

 

(Fot. RR)

07:41, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 października 2018
W sobotę 24.11 odwiedziliśmy muzeum Karola Maya w Radebuel po czym kolejką wąskotorową Lößnitzgrundbahn pojechaliśmy do bajkowego zamku na wodzie Moritzburg koło Drezna.
środa, 19 września 2018
COSMO Radio po polsku | 19.09.2018 | Czym jest harcerstwo, kim jest harcerz, skąd Max wziął się w Berlinie i jak trafiła do naszej drużyny - to pytania, na które odpowie aspirant Max Steinhoff, nasz przyboczny z Berlina w audycji polonijnego, berlińskiego radia rbb - COSMO.
wtorek, 21 sierpnia 2018
Im Rahmen der Interkulturellen Wochen Leipzig (am Mittwoch, den 26.09.2018 um 17.00 Uhr): Rafał Ryszka (Pädagoge, Pfadfinderinstruktor des ZHPpgK und Leiter der Leipziger Pfadfindergruppe) im Gespräch mit Bernd Karwen (Polnisches Institut) ...
niedziela, 19 sierpnia 2018

W słoneczną niedzielę 19.08.2018 w kościele polskim w Hanowerze podczas corocznej pielgrzymki polonijnej został odznaczony przez Konsula Generalnego RP z Hamburga Odznaką Honorową BENE MERITO ks. hm. Stanisław Świerczyński - kapelan Naczelny naszej organizacji. Razem z hm. Teresą Ciecierską - Przewodniczącą ZHP pgK na uroczystościach obecna była reprezentacja naszej drużyny: Antek i Amelie oraz przedstawiciele naszego Koła Przyjaciół Drużyny: Grażyna i Stefan. 

 

Pamiątkowe zdjęcie przed kaplicą MB Częstochowskiej

 

Nasz proporzec podczas procesji ulicami miasta

 

Tłumy rodaków podczas procesji

 

(Fot. RR/2018)

21:13, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 sierpnia 2018

W Karpaczu przed kościołem Wang

 

Na szczycie

 

Razem z harcerkami ZHR z 5 Gorzowskiej Dr. Harcerek TĘCZA

W krainie Ducha Gór - Rzepióra

 

 


Die Schneekoppe (tschechisch Sněžka, polnisch Śnieżka) ist mit 1603 m n.m . die höchste Erhebung des Riesengebirges. Sie ist der höchste Berg der Sudeten, der Mitteleuropäischen Mittelgebirgsschwelle und Tschechiens. Der auf der Staatsgrenze befindliche Gipfel der Schneekoppe liegt oberhalb der auf etwa 1200 m n.p.m. Höhe gelegenen Waldgrenze. Auf dem Gipfel steht die Laurentiuskapelle.


Auf tschechischer Seite befindet sich die Tschechische Poststelle auf der Schneekoppe und die Gipfelstation der in Pec pod Sněžkou beginnenden Gondelbahn und auf polnischer Seite die futuristisch anmutende Bergbaude.

 

Mehr Fotos ...

 

Fot. R.Ryszka, M.Stanisch, J.Bloch

17:39, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 sierpnia 2018

 

Chcesz poznać nasze harcerskie plany na drugą połowę 2018 roku i wiosnę 2019 roku ?

W planach wycieczki, kurs pierwszej pomocy, rodzinne wyjazdy, wędrówka na Śnieżkę, zwiedzanie muzeum Karola Maya w Radebeul, wspinaczka dla dzieci i ... wiele więcej. Dla dzieci i rodzin.

Dla Polaków i Niemców. 

Napisz do nas i wyślemy terminarz ...

E-mail: Ryszka @ gmx.net 

 

13:08, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 sierpnia 2018
Das polnische Danzig ist ab dem 30. August 2018 Ziel einer Delegation der Stadt Leipzig. Anlass der dreitätigen Reise ist die Einladung von Danzigs Stadtoberhaupt Paweł Adamowicz, den Gründungstag der Gewerkschaft Solidarność sowie die Gedenkfeierlichkeiten zum Ausbruch des Zweiten Weltkrieges gemeinsam zu begehen. Unter Leitung von Oberbürgermeister Burkhard Jung sind mehr als 40 Personen, darunter Vertreter des Stadtrates, des Jugendparlaments, der Stadtverwaltung, der Stiftung Friedliche Revolution, der Initiative Herbst '89, Polnische Pfadfindergruppe aus Leipzig, der Universität Leipzig und der HTWK, in die polnische Ostseestadt gereist ...
niedziela, 17 czerwca 2018

W tym roku nasz lipcowy biwak to wyjątkowy wyjazd, wyjątkowe miejsce i szczególna forma .... 

 

 

Dziękujemy Naczelnictwu Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami Kraju za finansowe wsparcie naszego obozu.

 

Efekt jednego z harców ...

 

Wizyta w siedzibie Naczelnictwa na Beavor Lane i spotkanie z Naczelnikiem hm. Markiem Szablewskim

 

W drodze do RAF Museum ...

 

1.08.2018 - rocznica wybuchu Powst. Warszawskiego. Nasza drużyna przed RAF Museum

Przed pomnikiem R. Baden-Powella

 

A tutaj w Westminster abbey przed kaplicą pw. Św. Jerzego, gdzie wmurowane są tablice poświęcone Robertowi Baden-Powellowi i jego żonie Olave

 

Harcerskiego ogniska czar ...

 

A tutaj była nasza londyńska baza (którą, szczerze polecamy):

Barnet Borough Scout Distict ...

 

 

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z naszego biwaku ? Są tutaj ...


(Zdj.: M.Steinhoff i R.Ryszka)

09:44, harcerzowanie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 maja 2018
W letnią sobotę 16 czerwca nasza rowerowa grupa wsiadła rano w Lipsku do pociągu udając się w kierunku Chemnitz. Już po godzinnej jeździe koleją dalej przesiedliśmy się na dwukołowe rumaki. Tego właśnie dnia 14 śmiałków pokonało 33 km na trasie Geithain-Wechsleburg-Narsdorf wzdłuż Zwickauer Mulde. Podgórski teren dał się nam we znaki, ale humory dopisywały.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7